Nowy numer 2/2021 Archiwum

Po Olsztynie jeździmy inaczej

Od poniedziałku 8 września nastąpi zmiana organizacji ruchu w stolicy Warmii i Mazur. Zmiany spowodowane są trwającymi pracami przy budowie tras tramwajowych.

Gdy będzie się jechało al. Sikorskiego w kierunku centrum miasta, zamknięte będą skrzyżowania z ulicami Dywizjonu 303, Obrońców Tobruku oraz Pstrowskiego. Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył komunikacji miejskiej, służb ratunkowych, taxi oraz dojazdów do posesji. Kierowcy jadący al. Sikorskiego w stronę centrum Olsztyna będą musieli skręcić w ul. Tuwima lub Synów Pułku. Od strony centrum w kierunku osiedli Jaroty, Pieczewo, Nagórki i Generałów oraz Zacisze będzie czynny jeden pas ruchu.

Dodatkowo wzdłuż al. Sikorskiego od ul. Wilczyńskiego do ul. Wańkowicza będą przewężenia jezdni – utrudnienia wystąpią w godzinach porannych dla jadących w kierunku osiedli mieszkaniowych, a w godzinach popołudniowych dla jadących w stronę centrum. Również na ul. Tuwima będą lokalne zwężenia jezdni do jednego pasa dla kierowców jadących od al. Sikorskiego do ul. Warszawskiej.

Aby złagodzić skutki przebudowy dróg, przygotowane zostaną dwa objazdy:

  • dwukierunkowe połączenie ul. Krasickiego z ul. Pstrowskiego prze teren dawnego poligonu wojskowego. Wjazd znajduje się przy ul. Krasickiego kilkaset metrów przed sklepem Carrefour, a wyjazd na ul. Pstrowskiego znajduje się przy ogródkach działkowych,

  • jednokierunkowe połączenie z os. Generałów do al. Warszawskiej przez os. Brzeziny ul. Szostkiewicza. Dojazd do ul. Szostkiewicza jest jednokierunkowy.

Więcej informacji znaleźć można na bezpieczny.olsztyn.eu.  

Poniżej można pobrać schemat zmian i proponowane objazdy.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama