Nowy numer 24/2018 Archiwum

Po Olsztynie jeździmy inaczej

Od poniedziałku 8 września nastąpi zmiana organizacji ruchu w stolicy Warmii i Mazur. Zmiany spowodowane są trwającymi pracami przy budowie tras tramwajowych.

Gdy będzie się jechało al. Sikorskiego w kierunku centrum miasta, zamknięte będą skrzyżowania z ulicami Dywizjonu 303, Obrońców Tobruku oraz Pstrowskiego. Zakaz wjazdu nie będzie dotyczył komunikacji miejskiej, służb ratunkowych, taxi oraz dojazdów do posesji. Kierowcy jadący al. Sikorskiego w stronę centrum Olsztyna będą musieli skręcić w ul. Tuwima lub Synów Pułku. Od strony centrum w kierunku osiedli Jaroty, Pieczewo, Nagórki i Generałów oraz Zacisze będzie czynny jeden pas ruchu.

Dodatkowo wzdłuż al. Sikorskiego od ul. Wilczyńskiego do ul. Wańkowicza będą przewężenia jezdni – utrudnienia wystąpią w godzinach porannych dla jadących w kierunku osiedli mieszkaniowych, a w godzinach popołudniowych dla jadących w stronę centrum. Również na ul. Tuwima będą lokalne zwężenia jezdni do jednego pasa dla kierowców jadących od al. Sikorskiego do ul. Warszawskiej.

Aby złagodzić skutki przebudowy dróg, przygotowane zostaną dwa objazdy:

  • dwukierunkowe połączenie ul. Krasickiego z ul. Pstrowskiego prze teren dawnego poligonu wojskowego. Wjazd znajduje się przy ul. Krasickiego kilkaset metrów przed sklepem Carrefour, a wyjazd na ul. Pstrowskiego znajduje się przy ogródkach działkowych,

  • jednokierunkowe połączenie z os. Generałów do al. Warszawskiej przez os. Brzeziny ul. Szostkiewicza. Dojazd do ul. Szostkiewicza jest jednokierunkowy.

Więcej informacji znaleźć można na bezpieczny.olsztyn.eu.  

Poniżej można pobrać schemat zmian i proponowane objazdy.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma