Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ks. Pawlukiewicz: "Kochaliśmy się" to kłamstwo

- Modlitwa to nie rozważania przy kasowniku w autobusie - mówi rekolekcjonista.

W Szczytnie, w parafii pw. Wniebowzięcia NMP zakończyły się rekolekcje prowadzone przez ks. Piotra Pawlukiewicza. Były one dedykowane studentom Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. - Ale jest dużo chętnych, którzy chcą słuchać słowa Bożego, dlatego były one otwarte dla wszystkich parafian - mówi proboszcz ks. Andrzej Preuss.

Tematyka trzydniowych rekolekcji została zawarta w sformułowaniu: „Nazwać rzeczy po imieniu”. - Bardzo często zło wchodzi do człowieka poprzez rozmycie pojęć. „Kochaliśmy się”, kłamstwo. „Nie mogę tego zrobić”, to też jest często kłamstwo - mówi ks. Pawlukiewicz.

Dlatego, jak podkreśla, nazwał modlitwę modlitwą, a nie rozważania przy kasowniku w autobusie; czystość czystością, kobiecość kobiecością, męskość męskością. - Kiedy człowiek nazywa rzeczy po imieniu, to jakby sobie w domu rzeczy porządkował, nie potykał się ciągle o coś i mógł iść prosto do drzwi, okna. Taki jest zamysł tych rekolekcji - wyjaśnia kapłan.

Kazania ks. Piotra Pawlukiewicza w internecie biją kolejne rekordy odsłon. Tak samo jest w trakcie spotkań "na żywo". Każdego dnia kościół w Szczytnie wypełniony był wiernymi.

- Na co dzień nie uświadamiam sobie, że szatan jest. Ot, to jakby frazes, puste stwierdzenie, bo gdzież on może działać? Ale kiedy słucha się takiego kapłana, przykładów z życia, które podaje, z rozmów, które przeprowadził, to się zauważa, że moje życie jest takie samo, podobne, że też tak odczuwam. Dziś szczególnie jakoś poczułem słowa, że szatan wykorzystuje nasz strach i wstyd. Że on mówi, żebym się wstydził tego, jak wyglądam, jak mówię, jak mieszkam, żebym wstydził się swoich dzieci, współmałżonka, kiedy się wszystko wytyka, napomina przy innych, boi opinii ludzi, co powiedzą, i człowiek nie jest już sobą. Chyba powinno być więcej takich spotkań, bo człowiekowi otwierają się oczy - mówi pan Stanisław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • ElFilippo
    15.10.2015 22:45
    ElFilippo
    Każde miejsce i każdy czas można wykorzystać na modlitwę. To poryw serca. Może nastąpić w każdej chwili, nawet przy kasowniku w autobusie. Skoro Bóg jest Osobą, i chcemy mieć z Nim realny kontakt, to kasując bilet mogę wznosić myśli do Boga. Mogę rozważać Słowo Boże, mogę robić rachunek sumienia i masę innych rzeczy.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL