Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kradzież zwłok w Olsztynie

Wszystko wydarzyło się prawdopodobnie przed tygodniem, ale zdewastowany nagrobek został odkryty dopiero po kilku dniach. Policja poszukuje sprawców grabieży.

W Olsztynie doszło do grabieży zwłok z cmentarza przy ul. Poprzecznej. Przypuszczalnie w nocy z 11 na 12 listopada grupa osób dokonała tego bulwersującego czynu. Zniszczony nagrobek zauważył dopiero po kilku dniach pracownik Zakładu Cmentarzy Komunalnych.

Policja nie chce udzielać informacji ze względu na toczące się śledztwo. Wiadomo jednak, że w ograbionym grobie pochowany był dawny żołnierz AK, spoczywający tam od trzech lat. Nieznane są motywy przestępców – rabunek czy chęć zbezczeszczenia zwłok.

Z wypowiedzi pracowników SCK wynika, iż złodzieje musieli się napracować, aby rozbić najpierw bardzo gruby nagrobek, a potem nie mniej solidną płytę grobowca. Podobnego rabunku dokonano przed dwoma miesiącami w Elblągu, gdzie jedne zwłoki skradziono, a drugie zbezczeszczono.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma