Nowy numer 49/2020 Archiwum

Ratunek dla spalonego kościoła

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało 350 tys. zł na remont więźby dachowej i stropu poddasza kościoła św. Antoniego w Braniewie.

Pożar w braniewskiej świątyni wybuchł 3 stycznia 2016 roku. Straż pożarna zadziałała bardzo szybko, ale w wyniku pożaru spłonął dach, poddasze i inne elementy wystroju kościoła z XIX w. Koszt remontu tylko samej więźby dachowej i stropu poddasza został oszacowany na prawie 640 tys. złotych. Dzięki zbiórkom prowadzonym przez parafian i archidiecezję warmińską udało się zebrać ponad 200 tys. złotych.

 Od marca parafia starała się o dofinansowanie z Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Na początku tygodnia pojawiła się dobra wiadomość o przyznaniu przez ministerstwo, w ramach budżetu na 2016 rok (rozdział 92120 - ochrona zabytków i opieka nad zabytkami), dotacji w wysokości 350 tys. złotych.

Zebrane środki finansowe nie wystarczą jednak na pokrycie całościowego projektu remontu kościoła, dlatego każda pomoc w tym zakresie jest mile widziana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama