Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ratunek dla spalonego kościoła

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało 350 tys. zł na remont więźby dachowej i stropu poddasza kościoła św. Antoniego w Braniewie.

Pożar w braniewskiej świątyni wybuchł 3 stycznia 2016 roku. Straż pożarna zadziałała bardzo szybko, ale w wyniku pożaru spłonął dach, poddasze i inne elementy wystroju kościoła z XIX w. Koszt remontu tylko samej więźby dachowej i stropu poddasza został oszacowany na prawie 640 tys. złotych. Dzięki zbiórkom prowadzonym przez parafian i archidiecezję warmińską udało się zebrać ponad 200 tys. złotych.

 Od marca parafia starała się o dofinansowanie z Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Na początku tygodnia pojawiła się dobra wiadomość o przyznaniu przez ministerstwo, w ramach budżetu na 2016 rok (rozdział 92120 - ochrona zabytków i opieka nad zabytkami), dotacji w wysokości 350 tys. złotych.

Zebrane środki finansowe nie wystarczą jednak na pokrycie całościowego projektu remontu kościoła, dlatego każda pomoc w tym zakresie jest mile widziana.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma