Nowy numer 46/2019 Archiwum

Czasem słońce, czasem deszcz...

Pech i szczęście - czy mogą o nas decydować?

W Olsztynie odbyło się spotkanie z olimpijczykami i paraolimpijczykami z klubów ze stolicy Warmii i Mazur. Opowiadali o swoich przeżyciach, przygodach, emocjach związanych z igrzyskami.

Anna Harkowska (kolarstwo) miała trochę pecha - przed igrzyskami pogryzły ją szerszenie, podczas lotu walizka spadła jej na głowę, pokój w Rio był nieprzygotowany, podczas treningu potrącił ją samochód, ścigali ją policjanci, wreszcie jej rower został w dużej części zniszczony, gdy spadł z samochodu - jak mówiła, zaraz po tym chciała po prostu wrócić do domu i odpuścić starty. Na szczęście, nie wróciła, została w Rio i... zdobyła dwa medale.

Monika Gibes i Piotr Cichocki (żeglarstwo) też mieli pecha - podczas zawodów wpłynęli na dryfujący karton, przez co stracili 2 punkty. Ostatecznie zajęli najgorszą ponoć dla sportowca pozycję - czwartą. Do brązu zabrakło im jednego punktu, do srebra dwóch.

Obydwa te przypadki łączy jedno - nie odpuszczają, walczą dalej. Sytuacja bywa trudna, medal stracony prawdopodobnie przez zaniedbanie organizatorów (zatoka powinna być wysprzątana) na pewno na długo pozostanie w pamięci. Ale nikt nie zamierza zrezygnować z dalszej walki. Nawet jeśli taka myśl się pojawi, to gdy emocje opadną od razu jest odrzucana jako absurdalna. Trener Anny Harkowskiej twierdzi, że tylko kozacy zdobywają medale. Pewnie głównie dlatego, że oni nigdy się nie poddają.

Więcej o spotkaniu z uczestnikami igrzysk w Rio można przeczytać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama