Nowy numer 42/2020 Archiwum

Nie ma innego priorytetu niż bezpieczeństwo

Uczniowie szkół z Warmii i Mazur od kilku dni mogą odpocząć od szkoły. Podczas ferii zimowych część z nich korzysta ze zorganizowanego wypoczynku.

- Nigdy dosyć apeli o bezpieczeństwo - uważa kurator oświaty Marek Nowacki. Informuje, że w skali naszego województwa około 8,5 tys. dzieci korzysta z zorganizowanej formy odpoczynku, z czego większość uczestniczy w półzimowiskach. - Ale ponad 2 tys. uczniów wyjeżdża w góry, korzysta z zimowego wypoczynku. Pamiętajmy, że tam, gdzie są dzieci, musi być zapewnione bezpieczeństwo ich odpoczynku - podkreśla kurator.

Apeluje do dyrektorów szkół i pracowników obsługujących wyjazdy kolonijne, by nie zaniedbywali żadnych kwestii dotyczących organizacji wyjazdów, jak i opieki podczas zimowisk. - Mam tu szczególnie na uwadze akweny, które są dziś pokryte lodem. Wiemy doskonale, że jest to złudne poczucie bezpieczeństwa, że nic się nie stanie, że lód jest gruby i wytrzyma pod ciężarem naszego ciała - mówi.

Prosi rodziców, by korzystali ze strony Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty, gdzie jest monitorowany wypoczynek. - Na naszej stronie internetowej, w zakładce „wypoczynek”, można sprawdzić, czy wyjazd został do nas zgłoszony, czy wypoczynek jest legalny. Jeśli widzicie państwo jakiekolwiek przypadki, które budzą wątpliwości i zaniepokojenie, proszę o informację do kuratorium, a ja obiecuję, że na każdy sygnał zareagujemy. Nie ma innego priorytetu niż bezpieczeństwo dzieci - mówi Marek Nowacki.

Zauważa, że monitoring prowadzony przez rodziców jest bardzo efektywny. Dzięki temu na wyjazdach i zimowiskach jest coraz bezpieczniej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama