Nowy numer 42/2019 Archiwum

Szafarze to wyjątkowi ludzie

Są dopuszczeni do największej tajemnicy, jaką żyje Kościół - mówi ks. Bartłomiej Matczak.

W sobotę, 4 marca, w Gietrzwałdzie odbył się dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej archidiecezji warmińskiej.

- Od tego roku spotkania odbywają się w Gietrzwałdzie. Chcemy, by Gietrzwałd był kojarzony z obecnością szafarzy, jest to również pewna forma zapowiedzi jubileuszowych uroczystości, jakie będziemy przeżywać w tym roku, a w które również będą zaangażowani szafarze - tłumaczy ks. Bartłomiej Matczak. W dniu skupienia szafarzy miała miejsce Droga Krzyżowa, modlitwa różańcowa, Msza św., agapa oraz konferencja na temat 140. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

W archidiecezji warmińskiej mamy 228 szafarzy. Przechodzą oni cykliczną formację, zarówno duchową, jak i intelektualną. - Szafarze są dopuszczeni do największej tajemnicy, jaką żyje Kościół. A skoro tak, to oznacza, że są to ludzie wyjątkowi, elita parafialna. Dla nas bardzo ważne jest, by byli to liderzy parafialni w sensie życia duchowego - mają oni bowiem silne oddziaływanie na innych nie tylko w parafii, ale też w innych środowiskach. Są również kojarzeni jako ci, którzy mają wiedzę na temat Pana Boga, stąd potrzeba również formacji intelektualnej - mówi ks. Matczak.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL