Nowy numer 28/2018 Archiwum

Jak dobrze spędzić czas

Szkoła Wolontariuszy Parafialnych.

W ramach Szkoły Wolontariuszy Parafialnych odbyło się szkolenie „Animacja czasu wolnego”, które poprowadził Rafał Kondraciuk. - Parafia na pewno jest dobrym miejscem do spędzania wolnego czasu. Podobnie, jak dom, szkoła jest to jeden z elementów naszego życia, więc jak najbardziej można tam dobrze spędzić czas - twierdzi prowadzący.

W planie warsztatów znalazły się m.in. zabawy integracyjne, gry przełamujące bariery, pedagogika zabawy i team-building. - Gry i zabawy prowadzone w sposób przemyślany powodują, że dziecko rozwija się dużo lepiej. Poza tym, jeśli chcemy, by dzieci i młodzież nie bały się księży, traktowały parafię jako swoje miejsce, trzeba im dać to, czego potrzebują - zabawę, różne formy spędzania czasu, które będą zgodne z ich zainteresowaniami. Wtedy łatwiej też będzie ich zachęcić do modlitwy - mówi R. Kondraciuk.

W szkoleniu brały udział osoby z różnych parafii naszej archidiecezji. Siostra Judyta z parafii św. Jana Ewangelisty i Matki Bożej Częstochowskiej w Bartoszycach podkreśla, że w parafii wiele się dzieje, są też plany otwarcia kawiarenki, gdzie będzie można spędzać czas. - Szukamy cały czas nowych sposobów, jak zająć czas dzieciom, jak oderwać je od komórek, komputerów. Dzieci są teraz trochę inne niż kiedyś, dlatego chcę nauczyć się czegoś nowego - mówi s. Judyta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma