Nowy numer 4/2021 Archiwum

Szczęście sprzyja najlepszym

- Przy remisie 11:11 każdy ma takie same szanse na zwycięstwo. Cieszę się, że udało się właśnie mi - mówi Aniela.

W Koninie odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików w szabli, jeden z czterech najważniejszych, z których zdobyte punkty za zajęte miejsca wliczane są do klasyfikacji młodzików Polskiego Związku Szermierczego. Z tego powodu do Konina przyjechali najlepsi młodzicy z całej Polski - 68 szablistów i 70 szablistek. Wśród zawodników było 13 szermierzy z UKS Hajduczek Olsztyn.

- Od nadziei ważniejsza jest pewność siebie. A ta zależy już od samych zawodników. Na wynik wpływa wiele czynników, czasem niezależnych od startującego. Chociaż jedno jest pewne, szczęście sprzyja najlepszym - mówił jeszcze przed rozpoczęciem turnieju Adam Sobczyk trener UKS Hajduczek Olsztyn.

Najlepiej z olsztyńskich szablistów zaprezentował się Filip Kusak, pokonując w ćwierćfinale Benedykta Denkiewicza (UKS Szabla Ząbki) 12:5. W walce o finał wygrał z Kacprem Nowinowskim (KKSZ Konin) 12:8. Dopiero w finale uległ Krzysztofowi Kajorowi (Pałac Młodzieży Katowice) 12:5, zajmując ostatecznie bardzo dobre 2. miejsce.

Ogromną niespodziankę sprawiła Aniela Kozłowska. W walce o najlepszą ósemkę pokonała Ewę Zając (TMS Sosnowiec) 12:6. W ćwierćfinale wygrała z Nikolą Woźniak (KKSZ Konin) 12:9, zaś w półfinale z Pauliną Poradą (TMS Sosnowiec) 12:11, by po emocjonującym finale pokonać Klaudię Kozieł (TMS Sosnowiec) 12:11. Pierwszy raz w historii rywalizacji młodziczek zawodniczka z najmłodszego rocznika wygrała zawody o tak wysokiej randze.

- Do końca walka była wyrównana. Każda z nas mogła zadać to ostatnie trafienie. Przy remisie 11:11 każdy ma takie same szanse na zwycięstwo. Cieszę się, że udało się właśnie mi. Dziękuję trenerowi Adamowi za czas i pracę, jaką wkłada w moje treningi. Dziękuję kolegom i koleżankom z klubu, bo oni przecież też przyczynili się do mojego zwycięstwa - powiedziała po turnieju Aniela Kozłowska. W najlepszej ósemce turnieju znalazła się również Klaudia Malgrem.

Trener Adam Sobczyk nie ukrywa zadowolenia z wyników swoich szablistów. - Każdy wynik jest zwycięstwem zawodnika, zwycięstwem nad stresem, zmęczeniem, chwilą rozkojarzenia, zwycięstwem nad swoimi słabościami. Ale na najwyższym podium może stanąć tylko jeden zawodnik. Dziś udało się to Anielce - krótko podsumowuje Adam Sobczyk.

Warto podkreślić, że Filip i Aniela są uczniami Katolickiego Zespołu Edukacyjnego im. Świętej Rodziny w Olsztynie.

Wyniki chłopców:
1. Krzysztof Kajor - Zagłebiowski Klub Szermierczy
2. Filip Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn
3. Maciej Adamus - Akademia Integracji
3. Kacper Nowinowski  - KKSZ Konin
……………………………………………………………
25. Oskar Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn
29. Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn
40. Kacper Staniszewski - UKS Hajduczek Olsztyn
48. Paweł Pazerski - UKS Hajduczek Olsztyn
59. Oliwier Kowalski - UKS Hajduczek Olsztyn
62. Szymon Błaszkiewicz-Kumar - UKS Hajduczek Olsztyn
68. Krzysztof Woźniak - UKS Hajduczek Olsztyn

Wyniki dziewcząt:
1. Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn
2. Klaudia Kozieł - TMS Sosnowiec
3. Paulina Porada - TMS Sosnowiec
3.  Zuzanna Porada - TMS Sosnowiec
……………………………………………………………
5. Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn
14. Pola Domżalska - UKS Hajduczek Olsztyn
24. Nina Kondrusik - UKS Hajduczek Olsztyn
60. Amelia Komar - UKS Hajduczek Olsztyn

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama