Nowy numer 42/2019 Archiwum

Czytajmy dzieciom

Plenerowe spotkania z książką.

W olsztyńskim parku Centralnym rozpoczął się trzeci już sezon wspólnego czytania organizowanego przez Bibliotekę Abecadło.

- Kiedy powstał park Centralny, pomyślałyśmy, że warto wyjść z biblioteki i poczytać dzieciom, które akurat są na spacerze z mamami, babciami, mamami. Zaczynamy już 3. rok, kiedy w każdą środę w południe spotykamy się w parku - tłumaczy Ewa Romejko z Abecadła.

Na początku spotkania bajki Maliny Prześlugi czytali aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek.

- Dzieci lubią słuchać bajek, czytać je. Czasami przychodzą do nas na wycieczki ze szkoły czy przedszkola, a potem pojawiają się z rodzicami, żeby się zapisać. Czytanie jest niezwykle ważne - nie tylko rozbudza fantazję i kreatywność dzieci. Wzbogacamy swoje słownictwo - literatura zawiera dużo więcej słów niż mowa, której używamy na co dzień. Dodatkowo dochodzi jeszcze bliskość - specjalna więź wywiązuje się podczas wspólnego czytania, kiedy siadamy razem, w fotelu czy na kanapie, i przenosimy się w świat książek - opowiada E. Romejko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL