Nowy numer 42/2019 Archiwum

Rozmowy o Bogu

Rodzice muszą być blisko Pana Boga i blisko swego dziecka. Wtedy dokona się wszystko to, co ma się dokonać.

Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” Oddział w Olsztynie zorganizowało spotkanie dla rodziców: „Jak rozmawiać z dzieckiem o Bogu?”. Konferencję  wygłosiła Aleksandra Karasowska - psycholog, licencjonowany trener PTP, autorka wielu publikacji z zakresu profilaktyki, wychowania oraz pomocy dziecku i rodzinie.

- Nasze stowarzyszenie w swojej misji ma wspierać rodziny. W ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny zaprosiliśmy panią Aleksandrę. Kiedy zostajemy rodzicami, mamy wiele dylematów, jak wychować dziecko, jak je pielęgnować. Z czasem przychodzi taki etap, kiedy zastanawiamy się, jak wprowadzić je w relację z Bogiem. Chodzimy z dzieckiem na Mszę św., klękamy do wspólnej modlitwy. Ale czas mija i dziecko zaczyna zadawać coraz więcej pytań o Bogu, wierze - mówi Iwona Dziak z Civitas Christiana.

Na spotkaniu rodzice mogli poznać proste sposoby budowania relacji ich dziecka z Bogiem, jak pokazać, że Bóg jest miłosierny, kochający, dobry. - Uważam, że to jedno z najważniejszych zadań, jakie mają przed sobą rodzice. Edukacja, dobra materialne, to jest jedno. Wiara i relacje z Bogiem, to fundament. Dlatego taki temat spotkania - wyjaśnia pani Iwona.

Jak więc rozmawiać z dzieckiem o Bogu? Czy to jest naprawdę ważne zadanie? - Tak ważne, jak wszystko w procesie kształtowania się człowieka. Jeśli dziecko będzie miało doświadczenie Boga, to będzie miało wszystko. Nic większego rodzic nie może mu dać. A jak rozmawiać? Prosto, ciepło, bezpośrednio, z miłością. Tylko w takim klimacie dziecko może doświadczyć tego, że Bóg jest miłością i może Go zapragnąć - mówi pani Aleksandra Karasowska.

Podkreśla, że oprócz rozmów ważne jest świadectwo życia rodziców. - Tu muszą zderzyć się dwie rzeczy. Rodzice muszą być blisko Pana Boga i blisko swego dziecka. Wtedy dokona się wszystko to, co ma się dokonać - wyjaśnia psycholog.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL