Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nasze zadania wyznaczają wierni

Ks. kan. dr Hubert Tryk nowym rektorem WSD MW Hosianum.

- Zadania, jakie stoją przed rektorem określają przede wszystkim wierni, sytuacja naszego Kościoła warmińskiego. Myślę, że to, czego oczekują od nas wierni, to przede wszystkim to, żebyśmy z nimi byli, potrafili ich pokochać miłością ofiarną, która w pierwszym rzędzie wymaga właśnie obecności, towarzyszenia - mówi ks. Tryk.

- Oczekiwania zawsze wynikają z potrzeb, musimy odpowiadać na potrzeby ludu Bożego. Takie też zadania stoją przed rektorem. Cały czas w sercu mamy wezwanie papieża Benedykta XVI, który podczas pielgrzymki do Polski mówił, że kapłani mają być przede wszystkim specjalistami od życia duchowego - zauważa abp Józef Górzyński.

Pożegnanie rektora ks. kan. dr Pawła Rabczyńskiego oraz wręczenie nominacji ks. Trykowi odbyło się w Wyższym Seminarium Duchownym Metropolii Warmińskiej „Hosianum” w Olsztynie.

Wszystko rozpoczęło się od wspólnej modlitwy. Po wręczeniu nominacji alumni z Hosianum podziękowali ks. Rabczyńskeigo za jego posługę, powitali również nowego rektora.

Ks. Tryk podziękował za przyjęcie i okazane mu zaufanie. - Proszę was wszystkich o wsparcie modlitewne - powiedział rektor-nominat.

Ks. Hubert Tryk urodził się 1 grudnia 1977 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 2002 roku. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Był wikariuszem w parafii Miłosierdzia Bożego w Olsztynie, prefektem WSD MW Hosianum. Przez ostatnie trzy lata był proboszczem parafii św. Anny w Olsztynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama