Nowy numer 42/2019 Archiwum

Trzeba pomagać

Zwiększa się świadomość społeczeństwa i liczba zgłaszanych przypadków przemocy w rodzinie.

W urzędzie wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja dotycząca problemu przemocy w rodzinie. - Podczas spotkania skupiliśmy się głównie na zagadnieniu pracy ze sprawcą. Przemocy będzie mniej, jeśli nie będzie jej sprawców. Im również trzeba pomagać, bo przecież nie możemy zakładać, że oni czują się w tym komfortowo. Nie przypuszczam, że wszyscy czerpią z tego faktu szczególną przyjemność - mówi Ewa Korycka, wojewódzki koordynator realizacji Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Na konferencji gościli specjaliści, którzy wygłosili prelekcje wyjaśniające, jak rozmawiać ze sprawcą, jak go motywować do zmiany postępowania. Inspektor Jacek Doliński mówił o inżynierii postaw i przekonań wobec przemocy w rodzinie. Paula Klemińska, psycholog i pedagog, o praktycznej formie rozmowy z osobą doświadczającą przemocy i osobą stosującą przemoc w rodzinie.

- Trudno jest stwierdzić, czy zwiększa się faktyczna liczba wypadków przemocy w rodzinie. Na pewno więcej o niej się mówi, czego efektem jest zwiększająca się liczba zgłoszeń takich przypadków. W roku formularzy „niebieska karta A” było prawie 8 tys. W 2013 r. było ich o połowę mniej. Nie wiem, czy zwiększa się skala przemocy. Na pewno zwiększa się świadomość społeczeństwa i liczba zgłaszanych sytuacji - wyjaśnia Ewa Korycka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL