Nowy numer 44/2020 Archiwum

Szukamy odpowiedzi

W WSD MW "Hosianum" trwają rekolekcje powołaniowe.

13 młodych mężczyzn przyjechało do WSD MW "Hosianum", by zastanowić się nad swoim powołaniem.

- Celem tych rekolekcji jest przede wszystkim pomóc młodym ludziom rozeznać swoje powołanie, podjąć w ogóle ten temat, omodlić go i w przyszłości podjąć jakąś dobrą decyzję - tłumaczy ks. Hubert Tryk, rektor "Hosianum". Dodaje, że dla wielu z nich to szansa na poznanie życia kleryków. - Nie namawiamy nikogo na wstąpienie do seminarium, mówimy o tym, jak rozeznawać swoje powołanie, wsłuchać się w głos, ale jest to też okazja do zapoznania się z życiem w seminarium. To też jest ważne, bo w pewien sposób demitologizuje różne wyobrażenia - mówi ks. Tryk.

- Może te rekolekcje nie dają wprost odpowiedzi w postaci światła, które nas uderzy jak blask Gwiazdy Betlejemskiej mędrców i pokaże: „tak, to tu jest to miejsce”. Na pewno te rekolekcje obudzą ciekawość, może niepewność, pomogą rozpoznać naszą drogę życia - mówi ks. Wojciech Kotowicz.

- To moje pierwsze rekolekcje, nie wiem do końca czego się spodziewać. Przyjechałem tu, gdyż chcę odkryć powołanie: chciałbym sobie odpowiedzieć na kilka pytań, myślę o kapłaństwie, ale może to być źle rozeznane, dlatego chcę to wszystko dobrze przeanalizować - zaznacza Mateusz Jadczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama