Nowy numer 42/2019 Archiwum

Boża miłość nie może zostać sama przejdź do galerii

W Wyższym Seminarium Duchownym Metropolii Warmińskiej "Hosianum" w Olsztynie spotkali się kandydaci na lektorów oraz ceremoniarzy.

Kursy przygotowujące do pełnienia posługi lektora i ceremoniarza odbywają się cyklicznie, ale po raz pierwszy na dniu skupienia spotkali się absolwenci kursów służby liturgicznej. Dzień wypełniony modlitwą, rozmowami, konferencjami i adoracją Najświętszego Sakramentu dopełnił się w południe, kiedy wszyscy spotkali się na Mszy św. pod przewodnictwem ks. Adriana Mantykiewicza.

W homilii na podstawie dzisiejszej Ewangelii o modlitwie faryzeusza i celnika przypomniał, że Bóg patrzy przede wszystkim na serce człowieka. - Faryzeusz... zdawałoby się, że bardzo dobry człowiek - sam mówi, że nie oszukuje, nie okrada, pości dwa razy w tygodniu, daje dziesięcinę - przykładny Izraelita. Dziś powiedzielibyśmy, że przykładny chrześcijanin. Ale problem w tym, że jego serce było puste. Z nami też tak często bywa: ministrant, kleryk, ksiądz... na zewnątrz wszystko pięknie, ale w środku pustka, której nie można nikomu ukazać, bo można stracić swój wizerunek, podziwiany może przez innych - rodzinę, kolegów ze szkoły, seminarium albo świeckich - przestrzegał duszpasterz. Przypomniał, że zadaniem w Wielkim Poście powinno być spojrzenie w siebie, w głąb swojego serca i szukanie Bożego miłosierdzia dla samego siebie.

- Cały nasz dzień zmierzał do tego momentu, do Eucharystii. To jest szczyt tego dnia, źródło naszej chrześcijańskiej mocy. To ma być nasze światło i siła do tego, by działać. Działać dla siebie, czyli rozpoznać i odrzucić swoje grzechy, ale działać też dla innych. Bo kiedy ktoś napełni się Bożą miłością, wtedy musi iść do innych - Boża miłość nie może zostać sama. Bóg po to stworzył człowieka i umarł za niego, by z nim przebywać - podkreślił ks. Mantykiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL