Nowy numer 43/2019 Archiwum

Nie wszędzie druga runda

Państwowa Komisja Wyborcza podaje wyniki w wyborach na wójtów, burmistrzów i prezydentów. W Olsztynie tradycyjna druga runda z Piotrem Grzymowiczem i Czesławem Jerzym Małkowskim.

W tych miejscowościach znane są wyniki wyborów na włodarzy gmin:

Barciany: w pierwszej turze wygrała Marta Kamińska (64,09 proc.);

Barczewo: w pierwszej turze wygrywa Andrzej Maciejewski (56,41 proc.);

Bartoszyce gmina: druga tura – Bogusław Miluski (28,57 proc.) i Andrzej Dycha (25,17 proc.);

Bartoszyce miasto: druga tura – Piotr Petrykowski (34,99 proc.) i Wojciech Prokocki (27,00 proc.);

Biskupiec: w pierwszej turze wygrywa Kamil Kozłowski (64,65 proc.);

Dąbrowno: druga tura Piotr Zwaliński (48,43 proc.) i Piotr Bojarowski (36,57 proc.);

Dobre Miasto: w drugiej turze zmierzą się Ewa Beata Harań (29,63 proc.) i Jarosław Kowalski (41,85 proc.);

Dywity: w drugiej turze zmierzą się z sobą Daniel Zadworny (47,46 proc.) i Henryk Pach (24,11 proc.);

Dźwierzuty: wybory wygrała Marianna Szydlik (63,32 proc.);

Gietrzwałd: w I turze wygrał wójt Jan Kasprowicz (64,12 proc.);

Górowo Iławeckie gmina: wybory wygrała Bożena Olszewska-Świtaj (64,92 proc.);

Górowo Iławeckie miasto: wybory wygrał Jacek Kostka (69,19 proc.);

Grunwald:  druga tura – Henryk Kacprzyk (45,40 proc.) i Adam Szczepkowski (29,68 proc.);

Jeziorany: w I turze wygrywa Maciej Leszczyński (56,98 proc.), który był już burmistrzem w latach 2010-2014;

Janowiec Kościelny: II tura Piotr Rakoczy (38,88 proc.) i Renata Mróz (29,10 proc.);

Janowo: II tura, Grzegorz Napiwodzki (41,20 proc.) i Dariusz Bartkowski (28,41 proc.);

Jedwabno: w pierwszej turze wygrał Sławomir Ambroziak (74,83 proc.);

Jonkowo: w pierwszej turze wybory wygrywa dotychczasowy wójt Wojciech Giecko (53,94 proc.);

Kętrzyn: druga tura – Krzysztof Hećman (42,83 proc.) i Ryszard Niedziółka (38,56 proc.);

Kiwity: w pierwszej turze wygrał Wiesław Tkaczuk (56,68 proc.);

Korsze: w pierwszej turze wybrany  Ryszard Ostrowski (52,03 proc.);

Kozłowo: wybory wygrał Marek Wolszczak (61,42 proc.);

Lidzbark Warmiński: w pierwszej turze wygrał Jacek Wiśniowski (79,14 proc.);

Lubomino: wygrał Andrzej Mazur (56,25 proc.);

Łukta: w pierwszej turze wygrał Robert Malinowski (68,03 proc.);

Małdyty: w pierwszej turze wybrany Marcin Krajewski (67,62 proc.);

Mikołajki: Piotr Jakubowski wygrywa w pierwszej turze (65,42 proc.);

Miłakowo: druga tura – Aleksander Gawryluk (46,29 proc.) i Krzysztof Szulborski (33,49 proc.);

Miłomłyn: w pierwszej turze wygrał Sławomir Siwkowski (55,52 proc.);

Mrągowo: w drugiej turze zmierzą się Stanisław Bułajewski (33,58 proc.) i Waldemar Cybul (21,22 proc.);

Morąg: w pierwszej turze wybrany Tadeusz Sobierajski (53,67 proc.);

Olsztyn: druga tura Piotr Grzymowicz (33,79 proc.), Czesław Jerzy Małkowski (30,66 proc.);

Orneta: w pierwszej turze wygrał Ireneusz Popiel (61,31 proc.);

Ostróda gmina: wygrał w pierwszej turze Bogusław Fijas (54,69 proc.);

Ostróda miasto: druga tura – Czesław Najmowicz (35,57 proc.) i Zbigniew Michalak (24,76 proc.);

Olsztynek: w II turze zmierzą się Bogusław Kowalewski (32,33 proc.) i Mirosław Wojciech Stegienko (28,29 proc.).;

Pasym: wybory wygrał Cezary Łachmański (71,63 proc.);

Piecki: Agnieszka Kurczewska została wybrana wójtem (70,73 proc.);

Reszel: w pierwszej turze wybrany Marek Janiszewski (62,92 proc.);

Rozogi: wybory wygrał Zbigniew Kudrzycki (68,38 proc.);

Sępopol: w pierwszej turze wygrała Irena Wołosiuk (74,76 proc.);

Sorkwity: Józef Maciejewski został wybrany wójtem (62,62 proc.);

Srokowo: druga tura – Marek Wawer (32,08 proc.) i Marek Olszewski (46,91 proc.);

Stawiguda: Michał Kontraktowicz wójtem gminy, uzyskał poparcie 52,10 proc.;

Świątki: Będzie druga tura wyborów. Zmierzą się w niej obecny wójt Sławomir Kowalczyk (46,65 proc.) i Joanna Zamożniewicz-Bałdyga (39,58 proc.);

Świętajno: w pierwszej turze wygrała Alicja Kołakowska (57,12 proc.);

Szczytno gmina: wójtem wybrano Sławomira Wojciechowskiego (77,99 proc.);

Szczytno miasto: odbędzie się druga tura wyborów na burmistrza – Krzysztof Mańkowski (29,23 proc.) i Zbigniew Gontarzewski (24,10 proc.);

Wielbark: wybory wygrał Grzegorz Zapadka (65,32 proc.)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama