GN 42/2019 Archiwum

Rekolekcje dla bierzmowanych

Do Głotowa przyjechało 40 osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

W rekolekcjach, które odbywały się od 9 do 11 listopada, uczestniczyli kandydaci z parafii Matki Bożej Różańcowej w Olsztynie oraz św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej w Bartoszycach. Prowadzący: ks. Krystian Stęcel i ks. Paweł Szumowski zwracali uwagę uczestników na podstawowe kwestie związane z wiarą. Młodzi ludzie czas skupienia rozpoczęli od przejścia Drogi Krzyżowej, podczas której przeżywali Rachunek Sumienia. - Mamy w swoim życiu krzyże, które musimy nieść. Jednakże, bez pomocy Jezusa ciężko nam iść przez życie ze swoim krzyżem. Jezus chce nam pomagać nieść nasze problemy, potrzebna jest Twoja zgoda - mówił młodym ks. Paweł Szumowski. Piątkowy wieczór został zakończony adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas której młodzież mogła poprzez modlitwę oddawać Bogu swoje trudności.

Podczas drugiego dnia rekolekcji młodzi rozważali temat Bożej miłości i grzechu. - Warto sobie odpowiedzieć na pytanie: Co jest moim powołaniem? Każdy z nas jest powołany do miłości: Czy potrafię kochać siebie? Czy potrafię kochać drugiego człowieka? Czy potrafię kochać Boga -  pytał podczas konferencji duszpasterz z Bartoszyc.

- W dzieciństwie człowiek interesuje się drobnostkami, gdy poznaje otaczający go świat i wszystkie zawarte w nim  dobre i złe strony, musi wybierać to, co podpowiada jego sumienie - podkreślał podczas konferencji ks. Krystian Stęcel. - Szczególnie dotknęło mnie, gdy usłyszałam, że Bóg jest przy mnie i troszczy się o każdą minutę w mojej codzienności. Niesamowite jest też to, że podczas takiego spotkania jak to czuje się prawdziwą wspólnotę - mówi Aurelia.

Podsumowaniem rekolekcji był wybór Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela. - To Twój osobisty wybór, który dokonujesz w wolności - przypomniał młodym ludziom ks. Stęcel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama