Nowy numer 46/2019 Archiwum

Przyszłość należy do was

– Wolność to kwestia wewnętrzna każdego z nas – mówił Piotr Sosnkowski.

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości olsztyński Oddział Związku Piłsudczyków RP oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie zorganizowały patriotyczną uroczystość. Okazją do świętowania jest również 25-lecie działalności Związku Piłsudczyków RP w Olsztynie. Gościem specjalnym był Piotr Sosnkowski, syn gen. Kazimierza Sosnkowskiego, jednego z najbliższych współpracowników marsz. Józefa Piłsudskiego.

– Dla mnie to był po prostu „tatuś”. Ojciec był wielką postacią, wszystkie te uroczystości są dla niego, ja nie mam żadnych zasług, mam ten zaszczyt bycia ostatnim żyjącym synem wielkiego patrioty, wielkiego żołnierza – mówił P. Sosnkowski. W przemówieniu skierowanym do młodzieży podkreślał, że uroczystości, rocznice są ważne, ale równie ważna jest przyszłość. – Co się dla was dzieje w tym świecie? Co z tym patriotyzmem w obecnych warunkach? Wszystko się zmienia, prawda jest atakowana, nie do końca już wiadomo, co jest prawdą, bo ten ma swoją prawdę, a tamten swoją. Dbajcie o swoją wolność – mówił do młodzieży. – Cieszę się, że jest was tu dzisiaj tylu i że tylu z was jest w mundurach. Wojsko Polskie było, jest i będzie fundamentem niepodległości narodowej. To będzie wasza rola, żeby utrzymać w tym kraju ważne wartości – mówił Piotr Sosnkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama