Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mniej przestępstw i lepsza wykrywalność

Policjanci z Warmii i Mazur podsumowali swoje działania w 2018 roku.

Mniej przestępstw i lepsza wykrywalność   W 2018 do służby przyjęto 128 policjantów Łukasz Czechyra /Foto Gość W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się podsumowanie roku Wojewódzkiej Komendy Policji w Olsztynie.

- Rok 2018 kończymy dobrze, to rok zdecydowanej poprawy bezpieczeństwa w stosunku do roku poprzedniego - mówi insp. Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

Dodaje, że poprawa statystyk jest widoczna od kilku lat. - Mówimy o bezpieczeństwie w szerokim zakresie: jest zdecydowanie mniej przestępstw, zwiększa się również wykrywalność. Co ważne wykrywamy wszystkie poważne przestępstwa takie jak zabójstwa czy napady rabunkowe. Jeśli zaś chodzi o przestępstwa z najbardziej uciążliwych kategorii, jak kradzieże czy bójki, to notujemy ogromne spadki m.in. poprzez właściwe działania prewencyjne. To nas bardzo cieszy i myślę, że społeczeństwo to doceni - podkreśla insp. Klimek.

Wśród planów na najbliższy rok komendant wojewódzki wymienił dalsze działania na rzecz bezpieczeństwa oraz plany inwestycyjne - z programu modernizacji policji udało się uzyskać na ten cel 13,5 mln. złotych: pieniądze będą przeznaczone m.in. na remonty posterunków oraz otwarcie nowych komend.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama