Nowy numer 42/2019 Archiwum

Apostolstwo świeckich w Kościele

Wykład w Civitas Christiana w Olsztynie poprowadził Mateusz Rutynowski.

Na początku swojego wystąpienia o roli osób świeckich w Kościele prelegent przypomniał, że misja apostolska dla wszystkich wierzących wynika ze słów Chrystusa: "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem" (Mt 28,19-20).

- Świeccy na mocy chrztu są włączeni w Chrystusa, uczestniczą w kapłańskim, prorockim i królewskim urzędzie Chrystusowym - mówił M. Rutynowski. Zaznaczył, że charakter osób świeckich odróżnia, ale nie odgradza od kapłanów czy osób zakonnych. - Zadaniem wszystkich wierzących jest szerzenie królestwa Bożego w świecie. Świeccy są szczególnie skierowani do tych miejsc, gdzie nie ma kapłanów, gdzie kapłani nie mogą dotrzeć. Świeccy mogą i powinni budować dobro w swoim środowisku. Sakramenty chrześcijańskiej inicjacji upoważniają i zobowiązują do wypełniania tej misji - zaznaczył prelegent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL