Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szlak im. Seweryna Pieniężnego

W Olsztynie uczczono dzisiaj rocznicę urodzin i śmierci Seweryna Pieniężnego.

Uczestnicy uroczystości przeszli szlakiem imienia dziennikarza. Rozpoczęli drogę przy jego pomniku obok OZGrafu, następnie udali się do grobu dziennikarza na cmentarzu komunalnym, skąd przeszli do katedry św. Jakuba na Mszę św., której przewodniczył ks. Andrzej Lesiński, proboszcz. - Polecamy Bogu Seweryna oraz zmarłych z rodziny Pieniężnych. Modlimy się także za dziennikarzy Warmii i Mazur, prosząc o Boże błogosławieństwo - mówił podczas przywitania ks. Ireneusz Bruski, prezes olsztyńskiego oddziału SDP.

- Gromadzimy się dzisiaj przy Jezusie, jak ojciec opętanego syna z Ewangelii. Świadomi troski o służbę prawdzie w dziennikarstwie, prosimy w intencji dziennikarzy, by zawsze żyli wartościami chrześcijańskimi - mówił podczas homilii ks. Dariusz Sonak. Wskazał zagrożenia dla środowiska medialnego, jakimi są służalczość na rzecz tego, kto więcej zapłaci i oddanie mu przy tym części swojej woli. - Dziennikarz staje się wtedy jak niemy, pozbawiony głosu prawdy - dodał.
- Wspominamy Seweryna Pieniężnego, oddanego Polsce i służbie dla naszego regionu. Dziękujemy Bogu, że żył określonymi wartościami, dając przykład dziennikarzom swoich czasów, jak również żyjącym dzisiaj. Oby nie zabrakło nam ojcowskiego, ewangelicznego wołania z głębi naszych serc, potrzebnego w każdej profesji: „Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu” - mówił ks. Dariusz.

Po Mszy św. zebrani przeszli obok dawnej siedziby „Gazety Olsztyńskiej” przy ul. Staszica i udali się na podzamcze, gdzie przy głazie poświęconym Sewerynowi Pieniężnem, zakończono drogę.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama