Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jezus w Bartoszycach. Przygotowania do premiery młodzieżowego misterium

Mieszkańcy Bartoszyc mogli spotkać spacerującego ulicami Chrystusa.

Niecodzienne sceny w Bartoszycach - zakrwawiony Jezus dźwigający krzyż - na taki widok można się było natknąć w kilku miejscach w mieście. Wielu zaskoczonych przechodniów czy kierowców zatrzymywało się, przyglądało, niektórzy robili zdjęcia, jeszcze inni pytali, o co chodzi.

Okazało się, że nietypowy spacer był częścią przygotowań do Misterium Męki Pańskiej, jakie młodzież pod dyrekcją ks. Pawła Szumowskiego z parafii św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej zamierza wystawić w Bartoszyckim Domu Kultury. Premiera odbędzie się 14 kwietnia w Niedzielę Palmową o 19.15.

- Misterium będzie przedstawieniem w formie nowoczesnej, chcemy pokazać, że wydarzenia sprzed 2 tys. lat ciągle są aktualne, również w naszym, współczesnym świecie. Sceny z Chrystusem, który przechadza się po naszym mieście wykorzystamy w przedstawieniu, a także w materiałach promocyjnych - tłumaczy ks. Paweł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL