Nowy numer 45/2019 Archiwum

Pamiętają o bohaterach. Uroczysta Msza św. i otwarcie wystawy w Miłakowie

W Miłakowie upamiętniono żołnierzy niezłomnych i sybiraków.

W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego miała miejsce uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. kan. Janusz Koniec. Homilię wygłosił o. Arkadiusz Czaja, gwardian klasztoru. Wśród licznie uczestniczących w Eucharystii parafian, w tym dzieci, młodzieży oraz zaproszonych gości, była por. Jadwiga Łubniewska, żołnierz Armii Krajowej i sybiracy: Olga Janiak, Irena Kaszeta i Witold Wojciekjan.

O. Czaja podkreślił, że są oni wzorem miłości do Boga, ojczyzny i rodziny. - Naszym obowiązkiem jest przypominać ich życie i ich wspaniałe, bohaterskie czyny - mówił o. gwardian. Pani porucznik i sybiracy zostali obdarowani kwiatami, a przewodniczący rady parafialnej Zbigniew Atrachimowicz przypomniał słowa płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”: „Cieszę się, ze zostanę zamordowany jako katolik, za naszą świętą wiarę, jako żołnierz za ojczyznę, jako człowiek za prawdę i sprawiedliwość i wiem, że Chrystus zwycięży, Polska odzyska niepodległość, a nam zostanie przywrócona godność i szacunek”.

Po Eucharystii otwarto wystawę o dowódcy Armii Krajowej, gen. Auguście Emilu Fieldorfie „Nilu”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama