Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dzisiaj możesz podjąć duchową adopcję

- Wierzę w to, że ta adopcja ma sens i może uratować dziecko. W moich planach modlitewnych jest ona pierwsza w kolejności - mówi Joanna.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzimy Dzień Świętości Życia. Ma on przypomnieć o wartości każdego ludzkiego istnienia.

W parafiach można włączyć się dzisiaj w inicjatywę duchowej adopcji dziecka poczętego. Ma ona m.in. odwodzić od zamiaru popełnienia aborcji oraz otoczyć modlitwą poczęte, a zagrożone dzieci.

- Pierwszą duchową adopcję podjęłam ponad 10 lat temu. Usłyszałam na Mszy św. zaproszenie i to był impuls do zastanowienia się nad tym. Wątpiłam, że podołam przez 9 miesięcy codziennie modlić się dodatkową modlitwą, ale spróbowałam. Po jednej z pierwszych adopcji stwierdziłam, że podejmę ją nieustanie, nie czekając na kolejny rok - mówi Joanna Zalewska.

- Już trzy razy podjąłem adopcję. W moim życiu doświadczyłem poważnego kryzysu sensu życia. Nic nie przynosiło mi radości. Gdy udało mi się ten czas przetrwać, to zacząłem cieszyć się życiem i doceniać, jak jest bezcenne i piękne. Dowiedziałem się w kościele o adopcji i zaczęło mi zależeć, by poczęte dzieci też mogły doświadczyć piękna życia na świecie - opowiada Jacek Zalewski.

Joannie i Jackowi niedawno urodziła się córeczka Judyta.

- Wierzę w to, że ta adopcja ma sens i może uratować dziecko. W moich planach modlitewnych jest ona pierwsza w kolejności. Mam też poczucie misji, która stała się moją codziennością. Zanim zostałam mamą, śniły mi się małe dzieci i miałam wrażenie, że to te wymodlone - wyjaśnia Joanna.

- Życie jest bezcenne i zasługuje na nie każdy. Dzisiaj jestem mężem i ojcem i uważam, że podejmowane wcześniej duchowe adopcje mają na to wpływ. W trakcie jej trwania myślę też o matce, która nosi omodlone przeze mnie dziecko. Zastanawiam się, czy po ludzku sobie radzi. Z radością w tym roku po raz kolejny przystąpię do tego dzieła - deklaruje Jacek.

- Macierzyństwo to dar, ale czasem trudny. Od jakiegoś czasu inaczej patrzę na tę modlitwę i solidaryzuje się z kobietami, które wiem, że mogą mieć różne chwile zwątpienia - dodaje Joanna.

Duchowa adopcja dziecka poczętego związana jest z odmówieniem codziennie modlitwy adopcyjnej oraz dziesiątki Różańca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama