Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zmiany w systemie ratownictwa medycznego

Pacjent nie dostrzeże żadnej różnicy - nadal zadzwoni na numer 112 i karetka przyjedzie.

Od 1 kwietnia świadczenia usług ratownictwa medycznego będą realizować podmioty publiczne. W województwie warmińsko-mazurskim powstało konsorcjum złożone z podmiotów publicznych, w skład którego wchodzą głównie szpitale powiatowe oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, która będzie liderem konsorcjum - mówił podczas konferencji prasowej Krzysztof Kuriata, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim.

- Są to podmioty publiczne, wszystkie miały doświadczenie w ratownictwie medycznym, mają wiedzę i kompetencje, by realizować to odpowiedzialnie - podkreśla Andrzej Zakrzewski, dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ. Reorganizacja systemu zostanie przeprowadzona z 31 marca na 1 kwietnia, a pacjenci nie zauważą żadnej zmiany.

Na Warmii i Mazurach działa obecnie 80 zespołów ratownictwa (w tym 5 wodnych, działających sezonowo), a od 1 lipca działalność rozpocznie kolejny zespół, w Braniewie.

W ciągu roku dyspozytorzy otrzymują ok. 170 tys. zgłoszeń, z czego zespoły wyjeżdżają do pacjentów 130 tys. razy, daje to średnią ok. 350 razy na dobę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL