Nowy numer 2/2021 Archiwum

Sanepid na Warmii i Mazurach skontroluje miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży

Będzie sprawdzany stan pokoi, łazienek czy zaplecza kuchennego. Kontrola zostanie przeprowadzona w kilkudziesięciu obiektach.

Skontrolujemy wszystkie miejsca, gdzie przewidujemy, że wypoczynek będzie zorganizowany, łącznie z pokojami do wynajęcia czy gospodarstwami agroturystycznymi. Każdy, kto świadczy takie usługi, może się spodziewać takiej kontroli - podkreśla Jacek Szydłowski z olsztyńskiego sanepidu.

Służby sanitarne będą zwracać uwagę na stan techniczny pokoi mieszkalnych, wyposażenia, łazienek czy nawet otoczenie obiektu, w tym stan placów zabaw. - Mamy świadomość, że przed rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym mogą być jeszcze pewne niedociągnięcia. Będziemy wskazywać na słabe punkty, aby obiekt w momencie, kiedy rozpoczną się wakacje, był bezpieczny i zapewniał odpowiednie warunki - dodaje J. Szydłowski.

W ubiegłym roku sanepid skontrolował 63 obiekty. Przed wakacjami w pełni gotowych było 41 z nich. - Najczęściej wskazywaliśmy na braki w wyposażeniu, na stan łazienek czy uchybienia na bloku żywienia, czy wykorzystywanie pożywienia po terminie ważności do spożycia i niewłaściwe ich przechowywanie - wymienia.

Jeżeli rodzice zechcą jeszcze przed wyjazdem dziecka dowiedzieć się o stanie obiektu, warto zadzwonić do powiatowej stacji sanepidu, na terenie której znajduje się miejsce wypoczynku. - Można uzyskać informację, w jakim stanie w poprzednich latach był ten obiekt - dodaje Jacek Szydłowski.

Wyniki kontroli znane będą przed rozpoczęciem wakacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama