Nowy numer 41/2019 Archiwum

Życzenia z zaproszeniem

Prawie 3 tys. dzieci w Dniu Matki wręczy mamom życzenia wraz z zaproszeniem na profilaktyczne badania.

Dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli z Warmii i Mazur zaproszą mamy na badania profilaktyczne. Zaproszeniem będzie laurka wykonana przez najmłodszych. Do akcji organizowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia włączyło się prawie 40 placówek.

- Jak co roku z okazji Dnia Matki organizujemy nietypowe przedsięwzięcie. Zaprosiliśmy do współpracy nauczycieli i pedagogów z przedszkoli i szkół podstawowych z powiatu olsztyńskiego, mrągowskiego i bartoszyckiego. Nauczyciele przeprowadzą z dziećmi rozmowy dotyczącego tego, jak ważna jest profilaktyka, po czym przygotują z dziećmi laurki, w które dzieci wkleją życzenia oraz zaproszenie na profilaktyczne badania cytologiczne i mammograficzne - wyjaśnia Aleksandra Kuczko z NFZ.

W tym roku dzięki wsparciu kuratora Marka Nowackiego ponad 180 nauczycieli z 37 szkół i przedszkoli włączyło się do tej akcji. - Prawie 3 tys. dzieci w Dniu Matki wręczy mamom życzenia wraz z zaproszeniem na profilaktyczne badania - dodaje pani Kuczko.

Wyraża nadzieję, że mamy, które otrzymają zaproszenie nie odmówią wykonania takich badań. - A jest to bardzo ważne, gdyż w naszym  regionie takich badań powinno wykonać bardzo wiele pań - podkreśla Aleksandra Kuczko.

Tylko w tym roku profilaktyczne badania cytologiczne powinno wykonać około 90 tys. kobiet, zaś badanie mammograficzne - około 50 tys. pań. - Często kobiety odkładają na później te badania, co często powodowane jest strachem lub brakiem czasu. Dlatego poprosiliśmy dzieci, mając nadzieję, że mamy uświadomią sobie wagę tych badań - dodaje.

Jeśli chodzi o cytologię w województwie jest ponad 100 gabinetów, które wykonują badania. Mammografię można wykonać w każdym większym mieście. - Po naszym terenie jeździ także kilka mammobusów, które dojadą nawet do najmniejszej miejscowości - podkreśla Aleksandra Kuczko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL