Nowy numer 24/2021 Archiwum

Młodzi z całej diecezji wyruszyli na Pola Lednickie

Tegorocznemu spotkaniu towarzyszą słowa św. Piotra: "Wiesz, że Cię kocham" (J 21,15).

Po raz 23. młodzi z całej Polski zjadą się na Pola Lednickie, by wspólnie odkrywać piękno swojej wiary. Tegoroczny wyjazd na Lednicę dla wspólnoty z Mrągowa będzie związany z konkretną formą posługi. Wcześniej uczestniczyli już w warsztatach dla tancerzy i wodzirejów lednickich.

- Najprościej mówiąc, bardzo dobry czas. Na warsztatach poznałem wielu ciekawych ludzi życzących Bogiem. Zajmuję się akrobatyką, więc taniec jest mi bliski. Tańczę teraz na chwałę Boga. Przez taniec wyzwalam siebie, swoją energię, a dzięki Bogu mój fizyczny ruch staje się uświęcony - opowiada Krystian Kulas.

- Jedziemy w tym roku na Lednicę jako grupa, która będzie prowadziła modlitwę tańcem i śpiewem oraz pomagała w recepcji i namiocie dla kapłanów. W dzisiejszych czasach to odpowiedź na potrzebę ludzi młodych bycia razem. Chcemy żyć Bogiem i pokazać, że Kościół jest żywy, a nasza wiara nie jest sztywna - mówi ks. Adrian Dynda.

Przygoda z Lednicą to jednak nie tylko jedno spotkanie w roku. W parafiach młodzież systematycznie spotyka się w ramach Ruchu Lednickiego - nie tyle po to, by wspominać spotkania z Lednicy, ale by uczestniczyć w formacji.

Więcej o ruchu lednickim w „Posłańcu Warmińskim” nr 22/2019.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama