Nowy numer 09/2024 Archiwum

W Rybakach trwa VI Zgromadzenie Dyrektorów Caritas Diecezjalnych

Spotkanie ma służyć wymianie doświadczeń związanych z pracą na rzecz ubogich oraz poszukiwaniu nowych rozwiązań pomocy.

Od 4 do 6 czerwca dyrektorzy Caritas z całej Polski spotykają się, by wspólnie podsumować działalność charytatywną, ale też szukać nowym pomysłów.

- To czas bardzo cenny, ponieważ działamy na rzecz wspólnego dobra, w którego centrum stoi potrzebujący człowiek. Przez wymianę doświadczeń i wspólne rozmowy szukamy najlepszych rozwiązań by wyjść naprzeciw potrzebom najuboższych. Możemy wzajemnie ubogacić się swoimi pomysłami i rozwiązaniami, z których każdy z nas korzysta - mówi ks. Paweł Zięba, dyrektor warmińskiej Caritas.

W ramach spotkania ma miejsce podsumowanie dotychczasowych akcji Caritas oraz przedstawienie inicjatyw na przyszłość. Zostaną zaproponowane nowe rozwiązania dotyczące wspólnych akcji oraz poruszony zostanie temat wykorzystania narzędzi informatycznych w kontakcie z darczyńcami.

W spotkaniu uczestniczy bp Wiesław Szlachetka, odpowiedzialny z ramienia KEP za Caritas.

- Staramy się być zaangażowani całym sercem i umysłem w nasze działania charytatywne. Nasze spotkanie obywa się w kontekście rocznicy pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. On obudził w Polakach solidarność. Działalność Caritas jest wyrazem solidarności, która swoje źródło ma w Ewangelii. Takie spotkanie odbywają się cyklicznie i celem jest wspólne omówienie działalności Caritas i szukanie nowych projektów oraz pomysłów. Musimy kontynuować te dzieła, które już zostały podjęte. Nie zwalnia to nas jednak od szukania nowych rozwiązań. Każda diecezja ma też swoją specyfikę, ze względu na różnorodność kulturową danych terenów. Wspólne spotkanie pomaga nam wymienić doświadczenia, przyjrzeć się różnym rozwiązaniom na szczeblach lokalnych, by móc je wdrożyć w swoim środowisku bądź ogólnopolskim. Obecnie z pomocy Caritas w Polsce korzysta 3 mln osób. Sama liczba świadczy o zasięgu tego działania, ale też o potrzebach - mówi bp Szlachetka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy