Gietrzwałd. Oratorium Pawła Bębenka w najbliższą sobotę.

Modlitwie będzie towarzyszyła m.in. intencja o powołania kapłańskie w naszej diecezji.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest sam kompozytor. - Pamiętam, jak zadzwonił do mnie któregoś dnia, że bardzo by chciał, aby w Gietrzwałdzie zostały wykonane Nieszpory o Niepokalanym Sercu Maryi. I od razu powiedział, że ksiądz proboszcz z Gietrzwałdu się na to zgodził... Powody wtedy od razu były dwa : wdzięczność za życie i zdrowie Pawła, a także dziękczynienie za życie i posługę świętej pamięci ks. Piotra Podolaka - mówi Jolanta Biernat.

Organizatorzy chcą również wykonać oratorium w intencji dziękczynnej za warsztaty liturgiczno-muzyczne oraz prosić o cud zdrowia dla Marysi i Zuzi oraz o powołania kapłańskie w naszej diecezji.

- W tym wszystkim wypełniają się słowa jednego z psalmów: "Jeśli domu Pan nie zbuduje, próżno trudzą się, którzy go wznoszą" (Ps 127,1). Pan Bóg sam pokazuje, jak On to już zbudował. Zadziwiające jest to, jak On zatroszczył się o to, bo wiele osób bez problemu wykazywało nam serdeczność i chęć pomocy. Niesamowite jest też to, że grupa przez te pół roku okazała się dużym składem - jak w nazwie: chórem Warmii i Mazur. Oprócz osób, które stanowią stały skład tego chóru, dołączyły do nas inne osoby i chóry, m.in. z Bartoszyc, Biskupca czy z olszyńskich Dajtek. Chór przez ten czas, prowadząc próby w Olsztynie i w Bartoszycach, przygotowywała Alicja Kucharzewska-Samko. Drugą niesamowitą sprawą jest to, że soliści i instrumentaliści to grono osób z całej Polski. Warto też wspomnieć, że w sprawach organizacyjnych pomagały nam Małe Siostry Niepokalanego Serca Maryi - dodaje Jolanta.

Nieszpory o Niepokalanym Sercu Maryi rozpoczną się o 19.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..