Nowy numer 2/2021 Archiwum

Objawienia w Gietrzwałdzie upamiętnione znaczkiem pocztowym

Poczta Polska zaprezentowała nowy znaczek pocztowy upamiętniający objawienia Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Jego nakład wyniesie 180 tys. egzemplarzy.

- Objawienia w Gietrzwałdzie to wydarzenia dla nas szczególne. Warto przypomnieć, że są to jedyne oficjalnie uznane objawienia w Polsce. One miały także znaczenie dla polskości, dla odrodzenia niepodległej Rzeczpospolitej - mówi Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Podkreśla, że Poczta Polska upamiętnia znaczkami ważne wydarzenia, które miały miejsce w historii Polski. - Do takich należą te, które miały miejsce w Gietrzwałdzie - podkreśla prezes.

- Znaczek służy upowszechnieniu informacji o wydarzeniach w Gietrzwałdzie. Ma również skłaniać ku temu, aby zainteresować się objawieniami, by sięgnąć do publikacji, zapoznania się z orędziem Matki Bożej. Gietrzwałd to miejsce szczególne w historii Polski, a dla nas mające wyjątkowe wymiar. Od dzisiaj będzie można spotykać się z tym miejscem przez ten wyjątkowy znak, jakim jest znaczek pocztowy - mówi abp Józef Górzyński. - Dziękuję Poczcie Polskiej za wydanie znaczka upamiętniającego objawienia Maryjne w Gietrzwałdzie - dodaje metropolita warmiński.

Znaczek został opracowany przy współpracy z sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Ukazuje obraz wizjonerek klęczących pod klonem, na którym ukazywała się Maryja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama