GN 42/2019 Archiwum

Olsztyn. Szlak św. Jakuba dla dzieci

Najmłodsi mają okazję wejść na pielgrzymi szlak związany z postacią patrona miasta i konkatedry św. Jakuba.

Na szlaku potrzebny będzie specjalny paszport - znajdą się w nich się opisy miasta, trasy, historii, postaci św. Jakuba i atrakcji, jakie można po drodze odwiedzić. Będzie też oczywiście miejsce na zbieranie pieczątek.

- Dzieci, które zdobędą wszystkie pieczątki, będą mogły w każdą niedzielę września zgłosić się do zakrystii w parafii św. Jakuba. Przygotujemy dla każdego dyplomy „Małego Pielgrzyma” i wręczymy je dzieciom podczas uroczystego zakończenia 7 października, w święto Matki Bożej Różańcowej - tłumaczy s. Kamila Leszczyńska CSC.

Paszporty można odebrać w konkatedrze św. Jakuba, muzeum archidiecezjalnym, księgarni diecezjalnej, księgarni Ambasador oraz w informacji turystycznej przy Wysokiej Bramie.

W tym roku na dziecięcym szlaku św. Jakuba znajdą się 4 punkty: pielgrzymka rozpoczyna się przy Wysokiej Bramie, pierwszy przystanek jest na Targu Rybnym w księgarni Ambasador, kolejne - na Zamku Kapituły Warmińskiej, w Muzeum Archidiecezji Warmińskiej im. bp. Jana Obłąka i w konkatedrze św. Jakuba.

Żeby zdobyć pieczątkę, trzeba będzie się wykazać wiedzą zdobytą podczas przemierzania szlaku. Małe Camino będzie działało przez całe wakacje oraz we wrześniu.


Więcej o Szlaku św. Jakuba dla dzieci można przeczytać w aktualnym, 27. numerze "Posłańca Warmińskiego - Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Janusz2000
    08.07.2019 13:27
    Świetny pomysł ze zbieraniem pieczątek. Przy okazji polecę firmę z której usług zawsze korzystamy w naszej parafii, bo robi świetne pieczątki online i dla wiernych zawsze oferuje korzystny rabat. Znajdziecie ich pod adresem https://e-pieczatki24.pl
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama