GN 42/2019 Archiwum

Jerycho Różańcowe w Olsztynie. Parafia gromadzi się na modlitwie

W parafii św. Mateusza Ewangelisty w Olsztynie trwa Jerycho Różańcowe.

Przez siedem dni przez całą dobę ludzie gromadzą się na modlitwie, aby powierzać Bogu sprawy świata, Polski, parafii i rodzin oraz Kościoła.

- Cieszymy się, że po raz kolejny podjęliśmy tę formę modlitwy. Uczestniczą w niej nie tylko parafianie, ale też osoby z całego Olsztyna - mówi proboszcz ks. Artur Klepacki.

Nie ma godziny, by nikogo w kaplicy nie było. Trwa nieustanna modlitwa. - Widzę osoby starsze, ale też wielu młodych. Przychodzą i mężczyźni, ojcowie z dziećmi. To piękny i budujący przykład wiary - uważa proboszcz.

- Uczestnicząc w tej nieustannej modlitwie, pogłębiamy naszą wiarę. I to jest bardzo ważne dla nas. Jak najwięcej Jezusa w naszym sercu. Tego pragniemy dla siebie i dla naszych rodzin - podkreśla pan Józef.

- Jeśli chodzi o mnie, przychodzę modlić się w nocy. Jestem pod wrażeniem, że mężczyźni dyżurują nocą, są zawsze obecni, pięknie się modlą i czuwają nad kaplicą. Dziękuję Bogu za takich mężczyzn, którzy dają innym tak wspaniały przykład - wyznaje pani Krystyna.

Tuż obok kaplicy trwa budowa kościoła parafialnego, który będzie archidiecezjalnym sanktuarium św. Jana Pawła II i równocześnie wotum wdzięczności archidiecezji warmińskiej za pontyfikat papieża Polaka.

- Cieszymy się kolejnymi etapami budowy. Widać, jak modlitwa parafian wpływa na budowę duchowej wspólnoty Kościoła, co przekłada się na radość i ofiarność - mówi proboszcz.

Bo tak naprawdę największy ciężar wznoszenia materialnego wotum wdzięczności wszystkich wiernych diecezji ponoszą parafianie. - Wspólna modlitwa jednoczy nas wokół Chrystusa, a radość z niej płynąca - wokół dzieła budowy świątyni - dodaje ks. Klepacki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama