Nowy numer 48/2020 Archiwum

W Olsztynie odbył się Festiwal Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla

W ramach wydarzenia odbył się także 26 festyn "Pszczoły i miód".

Rynek Starego Miasta w Olsztynie zamienił się w miejsce wielkiej uczty, na której nie zabrakło regionalnych dań. Festiwal jest okazją do zaprezentowania swoich produktów, spotkania się z klientem oraz wymiany wspólnych doświadczeń.

- Zdrowa żywność w naszym regionie to skarb. Promujemy nasz region przez zdrowe produkty kulinarne. Chcemy nasze dziedzictwo promować i propagować w kraju i w Europie. Warmia i Mazury dzisiaj kojarzą się ze zdrową żywnością - mówił Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

- Połączenie pracy człowieka i przyrody daje nam jedzenie. Z wdzięcznością patrzymy dziś na UWM, a wcześniej na Akademię Rolniczo-Techniczną, których pracownicy przekazują wiedzę dotyczącą żywności, a także pomagają nam w rozwoju gospodarczym naszego regionu i kraju - mówił Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

W ramach festiwalu odbył się szereg prezentacji i konkursów kulinarnych. Gościem wydarzenia był Karol Okrasa, który zaprezentował swoje danie. Nie zabrakło nauki tańców warmińskich, śpiewu regionalnego oraz zabaw.

- To spotkanie z klientem, jego oceną i cennymi uwagami. Spotykamy się też w ramach przyjaźni z tymi, którzy od lat tutaj przyjeżdżają ze swoimi produktami. To dla nas ważne spotkania - mówi Helena Wróblewska.

- Można odwiedzić wiele stoisk i kosztować produktów, które są z naszych regionów. Nie doceniamy na co dzień tego, co możemy mieć dobrego z pracy rąk człowieka. Lubię jeść, więc spędzę tu z pewnością wiele godzin na degustacji potraw. Mam nadzieję, że nauczę się też gotować warmiński krupnik - mówi Stanisława. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama