Nowy numer 42/2019 Archiwum

W chorobie też można znaleźć drogę

Jest jedną z najpopularniejszych świętych. Wiemy, że patronuje misjom katolickim, karmelitankom, terezjankom i Francji, z której pochodziła. Rzadko jednak wspomina się, że swoim wstawiennictwem towarzyszy także cierpiącym na AIDS.

Pamiętam mojego znajomego z okresu studiów wyniszczonego AIDS. Były to czasy, gdy jeszcze nie było możliwości takiego leczenia jak dzisiaj. Był wykończony zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Widziałam w nim pewną pustkę, która była związana z chorobą. Dla niego było to jak wyrok, czuł się jak skazany – mówi s. Miriam od Jezusa, karmelitanka bosa. – Pewnego wieczoru, gdy gorzej się poczuł, poprosił, bym mu towarzyszyła. Dzisiaj widzę, jak mocno ta droga łączy się ze św. Tereską...

Dostępne jest 15% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL