Nowy numer 04/2020 Archiwum

Dni Pamięci w Stoczku Klasztornym i Kętrzynie-Wilamowo

W Stoczku Klasztornym i Kętrzynie-Wilamowo organizowane są uroczystości poświęcone kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i św. Janowi Pawłowi II.

Od kilkunastu już lat w sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym oraz na lotnisku Wilamowo k. Kętrzyna odbywają się uroczystości poświęcone tym dwóm wielkim Polakom.

W październiku przypada kolejna rocznica uwięzienia prymasa Wyszyńskiego w stoczkowskim klasztorze (12 października 1953 r.) i przewiezienia go (po rocznym pobycie) do kolejnego miejsca internowania z lotniska Wilamowo (6 października 1954 r.).

W sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym odbyły się konferencje zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", a wieczorem odbyła się Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży ze szkół w Smolanach i Runowie - placówkom tym patronuje Prymas Tysiąclecia. Przewodniczący Mszy św. ks. Wojciech Sokołowski MIC przypomniał, że zakończył się proces beatyfikacyjny kard. Wyszyńskiego i wkrótce poznamy datę beatyfikacji.

- Na naszych oczach dzieją się niezwykłe wydarzenia, cuda. Będziemy się modlić przez wstawiennictwo prymasa, będziemy mieli wspaniałego orędownika w niebie - mówił ks. Sokołowski. Dodał, że prymas Wyszyński jest znakomitym wzorem do naśladowania. - My też jesteśmy wezwani, by osiągnąć świętość. Prymas daje nam przykład wiary, życia w łączności z Bogiem - podkreślił duszpasterz.

Po Mszy św. uczestnicy udali się do ogrodów klasztornych, do miejsca, gdzie Prymas Tysiąclecia podczas uwięzienia w Stoczku ustawił krzyż. Jutro, 5 października, uroczystości odbędą się na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama