Nowy numer 38/2023 Archiwum

Walentynkowy Wieczór Małżeński

W parafii św. Wawrzyńca w Olsztynie odbył się wieczór dla małżonków.

Spotkanie zorganizowane przez wspólnotę Domowego Kościoła rozpoczęło się od Mszy św., podczas której obecni w świątyni małżonkowie uroczyście odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Marian Machinek.

- Dzisiaj chcemy bardzo mocno, aby ten Boży dar jakim jest małżeństwo, jakim jest przymierze małżeńskie, stało się na nowo światłem - najpierw dla nas, stało się na nowo solą - najpierw dla nas, a potem też dla całego świata - mówił w homilii, nawiązując do Ewangelii, w której Chrystus mówił uczniom, że są solą dla ziemi i światłem dla świata.

- Z Bożymi darami jest tak, że Bóg daje je najczęściej jako ziarno - to, czy z tego coś wyrośnie, czy się będzie rozwijało, zależy od tego, czy ludzie to podejmą. Chcemy na nowo podjąć ten dar, kiedy chcemy zaprosić do odnowienia przymierza małżeńskiego - mówił duszpasterz.

Podczas Mszy św. świadectwo o swoim życiu, relacji o tym, jak Chrystus działa w ich małżeństwie, wygłosili Gosia i Paweł Woźniccy. Po Mszy św. wszyscy udali się do oratorium na randkę małżeńską z poczęstunkiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast