Nowy numer 08/2020 Archiwum

Walentynkowy Wieczór Małżeński

W parafii św. Wawrzyńca w Olsztynie odbył się wieczór dla małżonków.

Spotkanie zorganizowane przez wspólnotę Domowego Kościoła rozpoczęło się od Mszy św., podczas której obecni w świątyni małżonkowie uroczyście odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Wspólnej modlitwie przewodniczył ks. Marian Machinek.

- Dzisiaj chcemy bardzo mocno, aby ten Boży dar jakim jest małżeństwo, jakim jest przymierze małżeńskie, stało się na nowo światłem - najpierw dla nas, stało się na nowo solą - najpierw dla nas, a potem też dla całego świata - mówił w homilii, nawiązując do Ewangelii, w której Chrystus mówił uczniom, że są solą dla ziemi i światłem dla świata.

- Z Bożymi darami jest tak, że Bóg daje je najczęściej jako ziarno - to, czy z tego coś wyrośnie, czy się będzie rozwijało, zależy od tego, czy ludzie to podejmą. Chcemy na nowo podjąć ten dar, kiedy chcemy zaprosić do odnowienia przymierza małżeńskiego - mówił duszpasterz.

Podczas Mszy św. świadectwo o swoim życiu, relacji o tym, jak Chrystus działa w ich małżeństwie, wygłosili Gosia i Paweł Woźniccy. Po Mszy św. wszyscy udali się do oratorium na randkę małżeńską z poczęstunkiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama