Nowy numer 08/2024 Archiwum

Jałmużna Wielkopostna "Dar juniora dla seniora"

W diecezji zostało rozprowadzonych 6 tys. skarbonek.

Caritas już tradycyjnie w czasie Wielskiego Postu zaprasza dzieci i młodzież do włączenia się w akcję "Dar juniora dla seniora". Związana jest ona z ewangeliczną jałmużną, o której usłyszeliśmy w Środę Popielcową.

- Oprócz duchowego wymiaru wpisuje się także w element wychowawczy - mówi ks. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.
Przypomina, że już coraz rzadziej w rodzinach przyjmuje się styl mieszkania wielopokoleniowego. - Młodsi kiedyś naturalnie pamiętali o starszych, ponieważ na co dzień widzieli ich zmagania z chorobą czy trudnościami pojawiającymi się wraz z wiekiem. Chcemy w Wielkim Poście przypomnieć o osobach starszych i potrzebujących. Często zapominamy o ich potrzebach i musimy na nowo uwrażliwiać młodych w tej sprawie - tłumaczy ks. Zięba. - Złożenie ofiary do puszki to tylko początek. Nie możemy ograniczyć się do tego. Przecież jałmużna ma też wymiar konkretnych uczynków miłosierdzia - dodaje.

Dlatego oprócz zbiórek wolontariusze ze szkolnych szkół Caritas oraz inne dzieci przygotowują z zebranych pieniędzy paczki i zanoszą je do osób starszych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy