Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rekolekcje młodzieżowe Keep Clean w Gietrzwałdzie

- Młodzi mogli usłyszeć, że czystość serca to nasz sposób patrzenia, myślenia, nasze słowa i nasze ciało - mówi ks. Krystian Stęcel.

Młodzież z parafii NMP Różańcowej z Olsztyna uczestniczyła w rekolekcjach w Gietrzwałdzie. Poprowadziła je grupa ewangelizacyjna Warmińskiego Duszpasterstwa Młodzieży. 
- Wielki Post to dobra okazja, by zrobić porządki w sercu i odnaleźć projekt, jaki wpisał we mnie Bóg. W sens Wielkiego Postu oraz w poszukiwanie prawdy o sobie wprowadziły wspólnotę naszych młodych rekolekcje - mówi ks. Krystian Stęcel.

Tematem rekolekcji brzmiał: „Keep Clean, czyli w kilku zdaniach o czystości”. Młodzi uczestniczyli katechezach i wysłuchali świadectw. - Młodzi mogli usłyszeć, że czystość serca to nasz sposób patrzenia, myślenia, nasze słowa i nasze ciało - tłumaczy duszpasterz.

Organizatorzy zaznaczają, że ważnym momentem były adoracja Najświętszego Sakramentu i rozważanie słowa Bożego. - Młodym szczególnie zapadły w serca momenty osobistego spotkania z Jezusem. Weekend rekolekcyjny był też czasem jeszcze większej integracji i budowania jedności we wspólnocie młodych. Dziękujemy Bogu za każde serce, które doświadczyło miłości podczas tego czasu - dodaje ks. Krystian.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama