Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kościół stacyjny NMP Wspomożycielki Wiernych w Olsztynie

Uczestniczenie w dniu modlitwy to okazja do pełniejszego przeżywania Wielkiego Postu z możliwością adoracji Najświętszego Sakramentu.

W okresie Wielkiego Postu w archidiecezji warmińskiej ustanowiono kościoły stacyjne. Wierni mają możliwość pielgrzymowania i wielogodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestniczenia we Mszy św. Wśród tych miejsc jest kościół NMP Wspomożycielki Wiernych w Olsztynie.

- Uczestniczenie w dniu modlitwy to okazja do pełniejszego przeżywania Wielkiego Postu z możliwością adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwa w każdym z kościołów przez cały dzień. Ten okres to szczególny czas przeżywania Męki Pańskiej i naszej wewnętrznej odnowy. Trwanie przed Chrystusem Eucharystycznym jest budowaniem relacji z Bogiem, możliwością uwielbienia Go, oddania swojego życia, codzienności, trudów i radości - mówi proboszcz miejsca ks. Dariusz Makowski SDB.

Okazuje się, że są wierni, którzy z pragnienia serca nawiedzają kościoły stacyjne. - Mam w telefonie wpisaną listę kościołów i przyporządkowane im poszczególne dni Wielkiego Postu. Staram się choć na chwilę zajechać, pomilczeć przed Najświętszym Sakramentem. Boga zagaduję w wielu momentach dnia, oddając Mu trudy. Mówię Mu o rodzinie, dzieciach, trwogach. A tu przyjeżdżam, żeby On mógł przemówić w milczeniu do mnie - opowiada pani Jadwiga.

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo Gorzkich Żali, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty. To bogactwo duchowe tak potrzebne każdemu człowiekowi. - Przyjście do kościoła, uklęknięcie przed Chrystusem w ciszy i pokoju duszy. Na co dzień nie mamy takich okazji - uważa pan Marek.

- Kiedy świątynia jest kościołem stacyjnym, jest otwarta przez cały dzień i każdy może przyjść, adorować Najświętszy Sakrament. To jest istotą bycia chrześcijaninem, uwielbienie Pana Boga. Poza tym nawiedzając kościół stacyjny, można uzyskać odpust - mówi proboszcz.

Listę kościołów stacyjnych można znaleźć na stronie internetowej archidiecezji warmińskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama