Nowy numer 49/2023 Archiwum

Ograniczenia w funkcjonowaniu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego

Wojewoda warmińsko-mazurski - na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego - wprowadził ograniczenia w funkcjonowaniu Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie oraz w delegaturach w Elblągu i Ełku.

Ograniczenia polegają na wykonywaniu wyłącznie zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom oraz określonych zadań wyłączających bezpośrednią obsługę interesantów - informuje wojewoda Artur Chojecki.

Urząd nie przyjmuje klientów (z wyłączeniem sytuacji nadzwyczajnych, które należy uzgodnić telefonicznie). Wszystkie wizyty umówione do tej pory telefonicznie, poprzez rezerwację internetową, bezpośrednio przez pracowników urzędu, a także wezwania do osobistego stawienia się w urzędzie, zostają anulowane.

- Pracownicy urzędu pracują w dotychczasowych godzinach pracy. Petenci we wszystkich sprawach prowadzonych przez Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie mogą kontaktować się z pracownikami urzędu wyłącznie telefonicznie i mailowo lub przesyłać korespondencję pocztą tradycyjną lub za pośrednictwem platformy ePUAP, poprzez platformę e-Obywatel, z uwzględnieniem zakresu podanego w informacjach szczegółowych dostępnych na stronie internetowej urzędu - wyjaśnia Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy UW w Olsztynie.

Podkreśla, że kontakt osobisty z pracownikami poszczególnych wydziałów urzędu będzie możliwy w szczególnie uzasadnionych przypadkach, wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym.

Zawieszona zostaje również możliwość osobistego składania skarg i wniosków. - Przy wejściu od strony ul. Piłsudskiego w Olsztynie oraz na parterze w holu głównym w Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego w Elblągu i Ełku ustawione są skrzynki nadawcze na składanie dokumentów. Informacje będą aktualizowane na bieżąco i dostępne na stronie internetowej urzędu, a także wywieszone w siedzibie urzędu - dodaje rzecznik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy