Nowy numer 13/2020 Archiwum

Komunia duchowa - łączność ze wspólnotą Kościoła

Zgodnie z zaleceniem metropolity warmińskiego abp. Józefa Górzyńskiego, wierni mogą duchowo łączyć się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisję Mszy św. w mediach.

W tym czasie mogą korzystać z tzw. Komunii duchowej, która w tradycji Kościoła była znakiem bliskości i miłości Pana Boga do człowieka. Można ją praktykować wielokrotnie w ciągu jednego dnia. Jednak nie należy jej utożsamiać z Komunią sakramentalną. Jej przyjmowaniu powinna towarzyszyć dowolna modlitwa skierowana do Zbawiciela, np. "Duszo Chrystusowa...", lub dowolny akt strzelisty, np. "Jezu, ufam Tobie", "Panie Jezu, kocham Cię" itp. - wyjaśnia ks. Marcin Sawicki, rzecznik prasowy archidiecezji warmińskiej.

Podkreśla, że istotą Komunii duchowej jest pragnienie miłowania Pana Boga i trwania w przyjaźni z Nim, z wykluczeniem wszystkiego, co zagrażałoby darowi jedności, czyli grzechu śmiertelnego.

- Celem Komunii duchowej jest doświadczenie spotkania i pozasakramentalnego zjednoczenia z Jezusem Chrystusem. Święci Kościoła zalecali ją jako najpożyteczniejszą z duchowych praktyk - dodaje ks. Sawicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama