Nowy numer 4/2021 Archiwum

Komunia duchowa - łączność ze wspólnotą Kościoła

Zgodnie z zaleceniem metropolity warmińskiego abp. Józefa Górzyńskiego, wierni mogą duchowo łączyć się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisję Mszy św. w mediach.

W tym czasie mogą korzystać z tzw. Komunii duchowej, która w tradycji Kościoła była znakiem bliskości i miłości Pana Boga do człowieka. Można ją praktykować wielokrotnie w ciągu jednego dnia. Jednak nie należy jej utożsamiać z Komunią sakramentalną. Jej przyjmowaniu powinna towarzyszyć dowolna modlitwa skierowana do Zbawiciela, np. "Duszo Chrystusowa...", lub dowolny akt strzelisty, np. "Jezu, ufam Tobie", "Panie Jezu, kocham Cię" itp. - wyjaśnia ks. Marcin Sawicki, rzecznik prasowy archidiecezji warmińskiej.

Podkreśla, że istotą Komunii duchowej jest pragnienie miłowania Pana Boga i trwania w przyjaźni z Nim, z wykluczeniem wszystkiego, co zagrażałoby darowi jedności, czyli grzechu śmiertelnego.

- Celem Komunii duchowej jest doświadczenie spotkania i pozasakramentalnego zjednoczenia z Jezusem Chrystusem. Święci Kościoła zalecali ją jako najpożyteczniejszą z duchowych praktyk - dodaje ks. Sawicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama