Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pogrzeb ks. Jana Guzowskiego

W Ostródzie rodzina, kapłani i przyjaciele pożegnali zmarłego ks. prał. dr. Jana Guzowskiego.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Ostródzie, w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył metropolita warmiński, a homilię podczas Mszy św. wygłosił abp senior Edmund Piszcz.

- W Ewangelii Jezus mówi: „gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem”. W tych słowach Jezus zapewnia, że pragnie, by każdy był uczestnikiem szczęścia w Królestwie Niebieskim. O umieraniu mówimy czasem, że jest to widzialny znak niewidzialnych narodzin, narodzin do zupełnie innej rzeczywistości, której nie pojmujemy, ponieważ przekracza ona możliwości naszego rozumu - mówił abp Piszcz.

Wspominając zmarłego ks. Guzowskiego przypomniał, że duża część jego życia była związana z Wyższym Seminarium Duchownym Metropolii Warmińskiej Hosianum w Olsztynie. - Uczył teologii moralnej czyli szukał i dawał odpowiedzi na pytania jak żyć, postępować zgodnie z tym co głosił Jezus. Sam dawał tego świadectwo swoim życiem i postępowaniem. Ks. Jan był człowiekiem, dla którego Chrystus był Drogą, Prawdą i Życiem i który miał nadzieję, że Jezus przygotował mu miejsce w domu Ojca - mówił abp Piszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama