Dziś obchodzimy również Dzień Świętości Życia.
W wielu świątyniach można dziś podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Osoba podejmująca duchową adopcję przez dziewięć miesięcy ogarnia modlitwą dziecko i jego rodziców, prosząc Boga o szczęśliwe jego narodzenie. W ten sposób staje się duchowym rodzicem tego dziecka. Na modlitwę duchowej adopcji składają się jeden dziesiątek Różańca i specjalna krótka modlitwa.
– Modlitwa to bardzo skuteczna metoda, w końcu sam Bóg wówczas działa. A my modlimy się za dziecko, za jego rodziców, jak również za przemianę myślenia w społeczeństwie. Ta modlitwa towarzyszy mi cały czas. Kiedy kończę modlić się za jedno dziecko, zaraz zaczynam modlitwę za kolejne. Kiedy my po ludzku nie mamy zbyt wiele możliwości na działanie, wtedy zostaje nam modlitwa i wówczas działa już Pan Bóg. Ja w to wierzę – mówi Anna Orzoł, która od wielu lat podejmuje duchową adopcję.
– Wierzymy, że każda modlitwa, jeśli tylko jest zgodna z wolą Bożą, jest zawsze wysłuchana. Pan Bóg wedle swojego „niebiańskiego rozdzielnika”, przekieruje każdą modlitwę na tych, którym jest ona najbardziej potrzebna. Pan Bóg doskonale zna imiona wszystkich bez wyjątku, a z pewnością szczególnie są Mu bliskie bezbronne, nienarodzone dzieci – podkreśla ks. Wojsław Czupryński, archidiecezjalny duszpasterz rodzin. – Musimy stać na straży tego, co zawsze wydawało się święte i nienaruszalne. Dziś mamy do czynienia z kwestionowaniem wartości poczętego życia, a często dzieje się to wbrew zdrowemu rozsądkowi – wedle jakiej logiki prawo do wolności wyboru jednego człowieka można w ogóle stawiać ponad prawo do życia drugiego? Niektórzy twierdzą, że walczą o prawa kobiet, a to przecież właśnie chrześcijaństwo stoi na straży praw kobiet, wszystkich, także tych jeszcze nienarodzonych – uważa
Dziś, 25 marca, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie odbędzie się uroczysta Msza św. w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Więcej na temat duchowej adopcji w "Posłańcu Warmińskim" 11/2021.