Nowy numer 33/2022 Archiwum

Funkcjonowanie szpitali i oddziałów covidowych

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencja na temat aktualnej sytuacji epidemiologicznej na Warmii i Mazurach.

Znajdujemy się w bardzo trudnej stacji epidemicznej, jesteśmy w trakcie bardzo silnej, trzeciej fali koronawirusa. Ta fala nasze województwo dotknęła na samym początku i u nas jako w pierwszym województwie zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia, które - jak widzimy - po 2-3 tygodniach funkcjonowania, przynoszą pierwsze efekty. Widzimy zdecydowany spadek dynamiki zakażeń - mówił podczas konferencji wojewoda Artur Chojecki.

Podkreślił, że obecnie najważniejsze jest zapewnienie chorym na COVID-19 odpowiedniej opieki, liczby miejsc i potrzebnych respiratorów. Obecnie w całym województwie przygotowane są 1444 miejsca dla chorych (lub z podejrzeniem choroby) na COVID-19. W szpitalach tymczasowych w Szczytnie oraz Nidzicy dostępnych jest obecnie 160 łóżek, od przyszłego tygodnia będzie dostępne kolejne 30.

- Największą barierą na dziś nie jest ani sprzęt, ani liczba łóżek, a kadry medyczne - przyznał wojewoda. - Staramy się bardzo blisko i konsekwentnie współpracować z samorządami szpitalami, kadrą medyczną, z tymi, którzy są na pierwszej linii frontu. Chcę bardzo podziękować za tę współpracę. Korzystając z narzędzi przygotowanych przez rząd, w uzgodnieniu z lekarzami, pielęgniarkami, ratownikami, w uzgodnieniu z ich dyrektorami szpitali, wydaliśmy 227 decyzji kierujących do pracy z chorymi na COVID, niektórych kilkakrotnie, chodzi o 155 osób. Za tę współpracę chcę podziękować wszystkim medykom za ich wielkie zaangażowanie - mówił wojewoda Chojecki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama