Nowy numer 25/2021 Archiwum

Poświęcenie kaplicy w Hospicjum Caritas

Ks. inf. Jan Jerzy Górny poświęcił kaplicę w Hospicjum Stacjonarnego dla Dzieci Caritas w Olsztynie.

Kaplica to serce tego budynku - miejsce, które zawsze daje nam nadzieję. To także miejsce, które zawsze dawało nam siłę do tego, by pokonywać wszelkie trudności - podkreśla ks. kan. Paweł Zięba, dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Przypomina słowa Jezusa, który mówił: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”. - To miejsce jest także dla nich, cała nasza praca jest właśnie dla nich. One często uczą nas tego, jak podchodzić do Pana Boga bardzo bezpośrednio, tak ja do Ojca - mówi ks. Zięba.

- Drugi człowiek na mojej drodze jest szansą odkrycia tego, jaki w rzeczywistości jestem. Czego mi brakuje? Co powinienem uczynić, aby identyfikować się w pełni z Chrystusem? Drugi człowiek uczy mnie tego - mówił w homilii ks. dr hab. Marek Jodkowski, prof. UWM. - Pan Bóg sprawił, że dziś gromadzimy się tutaj. Przyświeca nam idea: „Cokolwiek uczyniliście dla tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Czy oni nie są dzisiaj największym skarbem w naszych sercach? Czy my nie jesteśmy dla nich aniołami, a oni dla nas tym największym darem? Ta droga, na której postawił nas Chrystus, wiedzie do spotkania z naszym Ojcem w niebie - mówił ks. Jodkowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama