Nowy numer 29/2021 Archiwum

Faryny. Nowe życie w starej szkole

Fundacja "Opcja Benedykta" zorganizowała festyn w swojej siedzibie, 100-letniej szkole na Mazurach.

- Chcemy dziś zapoznać się z lokalną społecznością, spotkać naszych sąsiadów, opowiedzieć kim jesteśmy, porozmawiać o naszych planach odnośnie do szkoły i działalności, jaką chcemy tu prowadzić - tłumaczy Maria Rochowicz, przewodnicząca Rady Fundacji "Opcja Benedykta".

Fundacja w ubiegłbym roku zakupiła w Farynach budynek, w którym dawniej mieściła się szkoła. Ma to być miejsce, w którym będą się spotykać osoby zgłębiające duchowość benedyktyńską i nią żyjące. W Farynach będą odbywać się spotkania i rekolekcje, będzie tu kilkanaście pokoi, sala wykładowa i miejsce do medytacji. Zanim to nastąpi, potrzebny jest remont budynku.

- Chcemy, by było to miejsce, gdzie każdy będzie mógł znaleźć odpowiedzi na swoje pytania, poukładać swoje sprawy, poznać i pogłębić duchowość benedyktyńską. Reguła św. Benedykta od wieków inspiruje również osoby świeckie. Duchowość benedyktyńska jest duchowością umiaru, odnajdywania ciszy i milczenia, samego siebie w milczeniu, szukania Boga, porządkowania swojego życia w rytmie, który wyznaczają modlitwa, praca i odpoczynek. Widzimy, że jest to bardzo potrzebne współczesnemu człowiekowi - jesteśmy często zagonieni, przytłoczeni nie tylko obowiązkami, ale również informacjami, stąd biorą się problemy z rozpoznaniem, usłyszeniem samego siebie. Duchowość benedyktyńska pozwala odnaleźć prawdziwy sens życia - podkreśla M. Rochowicz.

Festyn "Nowe życie w starej szkole" został zorganizowany we współpracy z gminą Rozogi.


Więcej o Fundacji "Opcja Benedykta" i szkole w Farynach w nr. 26 Posłańca Warmińskiego - Gościa Niedzielnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama