Nowy numer 29/2021 Archiwum

Olsztyn. Bezpłatne badania profilaktyczne

21 lipca na Placu Dunikowskiego mieszkańcy będą mogli wykonać je w mobilnym punkcie.

Rusza kampania społeczna „Zentiva - Zmieniamy Przyzwyczajenia” mająca na celu zmianę nawyków polskiego społeczeństwa i zachęcenie Polaków do wykonywania badań profilaktycznych. Lipiec będzie poświęcony profilaktyce w zakresie urologii i ginekologii. Już 21 lipca na Placu Dunikowskiego w Olsztynie mieszkańcy będą mogli wykonać w mobilnym punkcie diagnostycznym bezpłatne badania, m.in. EKG serca, saturację, pomiar ciśnienia krwi oraz sprawdzić, czy są narażeni na choroby układu moczowego.

Mobilny punkt będzie czynny w godzinach 8.00-16.00.

- Celem akcji jest zachęcenie Polaków do badań profilaktycznych, a także przełamanie szkodliwych stereotypów i tematów tabu wobec przypadłości, uznawanych przez społeczeństwo za wstydliwe. Duży problem dla pacjentów stanowi podzielenie się z lekarzem informacjami o chorobach intymnych. Co piąty respondent badania zadeklarował, że nie powiedziałaby lub nie wie, czy powiedziałaby lekarzowi o problemie nietrzymania moczu - wyjaśniają organizatorzy.

W okresie od czerwca do września mobilny punkt diagnostyczny odwiedzi 23 miasta w Polsce.
- Każdy miesiąc poświęcony będzie edukacji w czterech obszarach profilaktyki zdrowotnej. W czerwcu realizowane były bezpłatne badania z zakresu kardiologii, lipiec to miesiąc urologii oraz ginekologii, sierpień - reumatologii, a wrzesień związany jest z chorobą Alzheimera. Podczas każdej akcji pacjenci będą mogli skonsultować się z lekarzem specjalistą - zapewniają.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama