Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Mrągowo. SP 4 świętowała dzień patrona

Szkoła nosi tytuł im. Generała Stefana "Grota" Roweckiego.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Generała Stefana „Grota” Roweckiego w Mrągowie obchodziła swoje święto patronalne. Wypada ono rok rocznie na przełomie września i października. Niestety, w ubiegłym roku nie mogło się odbyć z powodu trwających wówczas obostrzeń pandemicznych.

Tego dnia odbywa się ślubowaniem uczniów klas pierwszych oraz uroczysta akademia o charakterze patriotycznym.
- Nasze święto jest świętem całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników. Warto zaznaczyć, że tylko cztery szkoły w naszym kraju noszą imię Generała Stefana „Grota” Roweckiego - mówił Wojciech Kordaczuk, dyrektor placówki.

Na uroczystości obecny był abp Edmund Piszcz, który 31 lat temu poświęcił szkołę. Zawierzył Panu Bogu i Matce Bożej całą społeczność szkolną: pracowników, nauczycielu, rodziców, dzieci ich rodziny oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

- Dobrze, że pamiętacie o swoim patronie i w tak uroczysty sposób przypominacie legendarnego komendanta Armii Krajowej. Chciałbym, by wszyscy pamiętali, że Rowecki był człowiekiem, który jak mało kto przeszedł przez życie, wyjątkowo pilnując pewnej triady: Bóg, Honor, Ojczyzna. W dzisiejszych czasach to bardzo ważne wartości - mówił Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko-mazurski kurator oświaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama