Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Nowy asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

- Polecam tę nominację Panu Bogu, bo to ma być Jego dzieło. Będę chciał dawać z siebie jak najwięcej, by służyć młodzieży - mówi ks. Paweł Jakubowski.

Arcybiskup Józef Górzyński powołał nowego asystenta kościelnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Warmińskiej. Został nim ks. Paweł Jakubowski, wikariusz parafii Chrystusa Odkupiciela Człowieka. Zastąpił na tym stanowisku ks. Łukasza Kowalskiego.

- Wspólnota KSM opiera się przed wszystkim na młodych i ich inicjatywie. Ksiądz, jak sama nazwa wskazuje, jest tylko asystentem. Po lockdownie młodzież chętnie uczestniczy w spotkaniach. Formacja KSM daje im możliwość pogłębienia relacji z Panem Bogiem, uczestnictwa w konkretnych działaniach i budowania wspólnoty, gdzie młodzież wzajemnie "ubogaca się" świadectwem wiary - mówi ks. Paweł Jakubowski.

Do nowych wyzwań zalicza m.in. tzw. rekolekcje KSM na start, powołanie zarządy diecezjalnego czy stworzenie statutu.

- Najważniejsze jest to, by pobudzić młodzież do działania, by to ona przejmowała inicjatywę. Oczywiście mam pewne obawy, czy uda mi się podołać tej misji. Polecam to Panu Bogu, bo to ma być Jego dzieło. Będę chciał dawać z siebie jak najwięcej, by służyć młodzieży - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama